zardzewiałe autoKoszmar każdego właściciela samochodu. Może zaatakować zarówno stare jak i młode auta. Można ja znaleźć w każdym zakamarku karoserii. Na szczęście są skuteczne metody radzenia sobie z rdzą.

Znalezienie śladów korozji

W celu wykrycia rdzy najlepiej należy umyć dokładnie auto, najlepiej myjką ciśnieniową. Następnie przyglądamy się okolicom nadkoli i pod progami, gdyż są to miejsca najbardziej narażone (zimą dostaje się tam sól i inne stosowane przez drogowców do posypywania dróg preparaty). Są to też częściej niż inne miejsca narażone na mikro uszkodzenia, które zrywają ochronną warstwę lakieru.

Następne w kolejności są drzwi, ale nie ma reguły i należy sprawdzić dokładnie całą karoserię. By nie mieć później niemiłej niespodzianki.

Usuwanie rdzy

Jak każda drobna usterka małe ogniwo korozji można usunąć samodzielnie. Potrzebny nam będzie papier ścierny o różnej ziarnistości i odpowiednie preparaty.


Po pierwsze zabezpieczamy dany obszar taśmą malarską i czyścimy papierem ściernym, Następnie uzupełniamy ubytki gładzią szpachlową oraz malujemy na odpowiedni kolor (czas schnięcia i odstęp pomiędzy pracami producent umieszcza w instrukcji na opakowaniu).


Niestety zdarzają się sytuacje w których jesteśmy zmuszeni oddać nasz wóz do fachowca. Jest to dla nas korzystne, gdyż dysponuje on sprzętem specjalistycznym, a w razie gdyby zaszła konieczność wymiany np. całych drzwi naprawa dokonywana jest w szybkim tempie.