Uważa się, iż na wpływ coraz większej popularności samochodów elektrycznych ma nie tylko aspekt typowo ekologiczny ale również co oczywiste wysokie ceny ropy naftowej. Wedle niektórych statystyk i danych, już za 6 lat co czwarty nowy kupowany samochód będzie właśnie pojazdem elektrycznym, co jednak nie powinno nikogo zaskakiwać ani dziwić.

BMW - samochód elektrycznyPewnie, iż powoli samochody elektryczne pojawiają się na polskich drogach, w tym roku zarejestrowano już przeszło 30 takich modeli w samej tylko stolicy i nic nie wskazuje na to, by liczba ta nie miała jeszcze wzrosnąć. Wydaje się, iż powoli samochody elektryczne są dla nas nie tylko czymś unikalnym ale również alternatywą jaką dostrzegamy w aspekcie niedalekiej już przyszłości, oraz potrzeby uświadomienia sobie iż czasy klasycznej motoryzacji powoli odchodzą niestety w przeszłość. Jak najbardziej droga do całkowitego zrezygnowania z silników spalinowych jest jeszcze bardzo daleka, choć pewne ograniczenia w tym aspekcie wprowadzają już kraje skandynawskie, zdecydowały się one na sprzedaż wyłącznie nowych samochodów z silnikiem hybrydowym.

Oczywiście samochody elektryczne oprócz innowacyjnej jednostki napędowej w pełni ekologicznej, mają niestety kilka wad, a mianowicie nie zapominajmy iż ich osiągi czy też możliwość eksploatacji na dłuższym dystansie w dalszym ciągu pozostawiają wiele do życzenia. Kwestia żywotności akumulatorów, to jeden z najważniejszych powodów dla których takie samochody wymagają nader częstego ładowania.